Dnes je 21. únor 2024, svátek má Lenka
Úvod Aktuality Rekordní 16. ročník Táborského festivalu vína s Vinnetouem a bohatým programem Vytvořit článek
Rekordní 16. ročník Táborského festivalu vína s Vinnetouem a bohatým programem
Redakce GastroIN - 04. 12. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Vyhlášený Táborský festival vína odhalil program 16. ročníku. V předvánočním předprodeji vstupenek je o gastronomické, vinné i kulturní zážitky nebývalý zájem a padají rekordy prodeje. Festival v dalším ročníku, který se uskuteční od února do června 2024, láká na 42 nezapomenutelných událostí. Mezi nimi například na exklusivní degustace s vinaři jako Sůkal, Nepraš, Kadrnka či Zborovský, snoubení vín s pokrmy od předních českých top kuchařů, křest Vinařské kuchařky, vinnou seznamku, vinné stezky a sklepy či divadla.

„Předprodej vstupenek trhá rekordy. Návštěvníci si zvykli darovat výjimečné gastronomické a kulturní zážitky pod stromeček k Vánocům a mnohé akce dalšího ročníku festivalu už se blíží vyprodání. Však co je v této uspěchané době lepší, než potěšit duši i chuťové pohárky a odpočinout si. Máme velikou radost, že náš program lidi baví a mají o něj zájem. Motivuje nás to k dalšímu vylepšování festivalu," sděluje ředitel Táborského festivalu vína Jiří Blafka.

Novinkou 16. ročníku je například Vinné randezvous, tedy seznamka pro singl ženy a muže u skleničky vína. „Mnoho ročníků nám návštěvníci říkají, že by rádi někoho na našich vinných akcích potkali, že by se rádi seznámili. Rozhodli jsme se jim vyhovět a pro nezadané jsme přichystali seznamku, na níž ochutnají skvělá vína a pak? Kdo ví!" usmívá se ředitel festivalu. Po odmlce se na Táborský festival vína vrací vyloženě čeští vinaři, a to s akcí Česká vinná odysea, kdy se představí spolek Severský vajtang. Obdobný návrat na festival má také náčelník Apačů Vinnetou. Na akci dojde na promítání kultovního filmu, košt moravských vín a hlavně na jedinečné vyprávění specialisty na Mayovky, spisovatele, publicisty a šéfproducenta Supraphonu Karla Deniše.

V gastronomickém programu nechybí večeře s předními českými kuchaři, ti návštěvníky pozvou na michelinské menu, grilované dobroty, pokrmy Istrie i Asie, jídla ze sýrů nebo na to nejlepší z natáčení televizního pořadu Souboj restaurací. Děti a příznivci nealkoholických nápojů si užijí nedělní oběd s akcí Hamburgery a domácí limonády. Na festivalu ochutnáte také skvělá piva i kávy.

„Oblíbenou klasikou je objevování středověkých sklepů plných vína, na putování po sklepech přijedou vinaři z oblasti VOC Modré hory a Vinaři Pavlov. Velmi se osvědčila novinka - vinné stezky, při nichž se návštěvníci vydali na výlet s vínem po malebném údolí řeky Lužnice v Táboře i krásným Průhonickým parkem u Prahy. Na stezkách přivítáme vinařské spolky z Velkých Bílovic a Dunajovské kopce a trasy budou opět nové! Víno poteče proudem," láká Jiří Blafka. Spolek Dunajovské kopce navíc na festivalu vína pokřtí svou první knihu Vinařská kuchařka, v rámci křtu dojde na společné vaření receptů vybraných kuchařů z knihy i degustaci vín.

Na Táborském festivalu vína nikdy nechybí ani kultura. Už v únoru přijede legendární Divadlo Járy Cimrmana, na jaře pak Divadlo na 5 setů s populárním představením Federer - Nadal i Jaroslav Dušek s Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou. Předprodej výhodnějších vstupenek běží na www.festivalvina.cz, kde naleznete kompletní program.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce GastroIN - před 13 hodinami
V loňském roce uplynulo už sto let od chvíle, kdy se v jihočeských Vodňanech začaly vyrábět tavené sýry. Jejich obliba se v čase...
Redakce GastroIN - 20. 02. 2024
Láskyplný, největší a jedinečný festival –⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠díky vám. To je Znojemské historické vinobraní v nové kampani pro 40. ročník,...
Redakce GastroIN - 19. 02. 2024
Padesát prodejců a burgermakerů, největší výběr burgerů, které ve střední Evropě kdy kdo dostal pod jednu střechu. Veletrh Motosal...
Reklama   •   Koupit reklamu