Velikonoční tradice a oslavy na Moravě
Profilovka
26. 03. 2024.

Jaro je tu a s ním i čas velikonočních tradic a oslav! Přinášíme vám přehled jedinečných akcí, které si můžete užít s rodinou nebo přáteli. Od tradičních velikonočních jarmarků až po košty vín a otevření sezóny památek – objevte s námi kouzlo jara na různých místech Moravy.

Velikonoční dvůr

31.3. 14 - 17 hodin.

Velikonoční dvůr ve Slováckém dvoře to bude zábava pro celou rodinu a především pro děti. Velikonoční dílničky, honba za pokladem - vajíčky a další zábava pro malé i velké. Přijďte si užít velikonoční neděli ve Slováckém dvoře.

Svátky jara na Buchlově

31.3. a 1.4.

Přijďte oslavit svátky jara na hrad Buchlov. V nově opraveném Loveckém salonku se můžete těšit na malérečky a předvádění technik zdobení kraslic, paličkování krajek a jiné rukodělné práce.

Bonusem bude poslech cimbálovky a košt vína.

Velikonoce na Valašsku

30.3. - 1.4. Valašské muzeum v přírodě - Dřevěné městečko. 

Třídenní program plný velikonočních a jarních zvyků. Těšit se můžete na velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami, tradiční velikonoční jarní zvyky nebo folklorní soubory.

Velikonoční jarmark na náměstí Míru ve Zlíně 

27. - 28.3. náměstí Míru, Zlín

Řemeslníci a prodejci Vám nabídnou řemeslnické výrobky, velikonoční ozdoby, k jídlu bude spousta dobrot. Nebude chybět ani doprovodný program, a to jak pro děti, tak i pro dospělé. Přijďte si užít velikonoční atmosféru na náměstí Míru!

Košt vína v Kroměříži

31.3. Výstaviště Kroměříž

řijďte si s námi užít Velikonočního koštu vína, kde vás čeká široký výběr nejen moravských vín, která vám přinesou pravou radost. Ochutnejte a objevte lahůdky od lokálních výrobců. Během večera se můžete těšit na tradiční zábavu u cimbálu, která dodá naší akci neopakovatelný zážitek.

Zahájení sezony památek NPÚ

Na Zelený čtvrtek, tedy 28. března 2024, se otevřou brány hradu Buchlova a zámků Buchlovice a Vizovice. Květná zahrada v Kroměříži je otevřena celoročně. Zájem návštěvníků se postupně zvyšuje, v loňském roce navštívilo tyto 4 objekty celkem 253 791 turistů. To je o 27 271 osob více než v roce 2022. 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image