Sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu: Soutěž kuchařů, hudba a tvarůžkové pochoutky
Profilovka
19. 03. 2024.

Tvarůžkové speciality, koncerty známých kapel a letos nově i soutěž top kuchařů o titul Tvarůžkového krále. Sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu slibuje gastronomické zážitky i program plný zábavy. V sobotu 13. a v neděli 14. dubna provoní olomoucké Horní i Dolní náměstí.

Druhý dubnový víkend trefíte do centra Olomouce už z dálky. Zláká vás totiž specifické aroma olomouckých tvarůžků. Na ty nejrůznější způsoby je připraví a na Horním a Dolním náměstí nabídnou desítky prodejců. Ochutnat je bude možné třeba ve formě tvarůžkových zákusků, burgerů či pomazánek. K tomu nebudou chybět originální značky piv místních minipivovarů a další krajové produkty.

Typickou hanáckou specialitu připraví zástupci těch nejlepších restaurací z celého Olomouckého kraje. Na unikátním festivalu se tak můžete těšit nejen na zábavné cooking show, ale i soutěž olomouckých top kuchařů o titul Tvarůžkového krále. A návštěva se vyplatí! Když totiž ochutnáte jejich originální kulinářské umění a svým hlasem pomůžete rozhodnout o tom nejlepším, můžete vyhrát víkendový pobyt v Olomouci.

Oba festivalové dny doprovodí vystoupení hudebních hvězd. Na pódiích se vystřídají třeba Petr Bende či Rock & Roll Band Marcela Woodmana. K tradici nebude chybět ani vystoupení folklorních souborů. Pro malé návštěvníky budou připravena divadelní představení a kreativní dílny. Pravou atmosféru dodá stánek s tvarůžkovými suvenýry, včetně originální tvarůžkové pralinky.

www.tvaruzkovyfestival.olomouc.eu

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image