2. ročník Gastrofestivalu "Cesta kolem světa" v Uherském Hradišti
Profilovka
18. 03. 2024.

V úterý 7. května od 11.00 do 22.00 hod. a ve středeční státní svátek 8.května od 11 do 18 hod. se mohou milovníci gastronomie vydat na nejchutnější cestu letošního roku.

2. ročník Gastrofestivalu „Cesta kolem světa“ se uskuteční přímo na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti a zavede návštěvníky prostřednictvím skvělého jídla a pití do všech koutů planety.

Gastrofestival „Cesta kolem světa“ nabídne milovníkům dobrého jídla a pití nejen vybrané pochoutky, ale taky doprovodný program a spoustu zábavy.

Degustační výlet po celé zeměkouli bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. „Pravé americké foodtrucky nabídnou luxusní burgery, kdy můžete ochutnat hned z deseti druhů. Připraví vám je například profíci JJ Grill Bill z Českých Budějovic ve stylovém foodtrucku – mnohonásobní vítězové gastro soutěží po celé ČR!

Velmi silné zastoupení bude mít Mexico, kde na vás budou čekat opravdové mexické speciality, jako jsou quesadillas a tacos a to i ve vege variantě“ láká na chuťovou cestu přes oceán organizátorka akce Monika Ondruchová. „Ochutnat můžete také výborná vepřová žebírka Spare ribs od Talisman Foodtruck „, doplnila.

Autentická kuchyně bude čekat na stanovišti Egypta, kde můžete ochutnat kuřecí šaorma s nakládaným citronem, hovězí hawawshi s kořením 7 vůní, vegetariánský falafel s granátovým jablkem, oříškový dezert baklava nebo ibiškový džus - vše ve vege, vegan variantě i bez lepku. Zajímavostí bude příprava kávy v horkém písku, kterou můžete taktéž vyzkoušet.

Své stanoviště bude mít v Uherském Hradišti i oblíbená Asie a vy si tak můžete vychutnat pochoutky jako jsou nudlový pokrm Pad Thai, pálivý salát Som Tam, Satay nebo Pad Kra Pao. Vyzkoušet můžete také rolovanou zmrzlinu, která má taktéž původ v Asii. Ve stánku „Hmyz na talíři“ si smlsnete na křupavém hmyzu, hmyzích lízátkách nebo žabích stehýnkách.

Tyrolský stánek vám nabídne speciality jako jsou sušené špeky, sýry, Almdudler nebo ovocný chléb Zelten. Kanadskou specialitu poutine, což jsou domácí hranolky smažené na hovězím loji, přelité omáčkami s masem a různými doplňky, připraví catering VŠEPROAKCI.

Milovníci italských pokrmů se můžou těšit na různé druhy pasty, pizzu, dezerty a výbornou zmrzlinu.

Zkrátka nepřijdou ani ti, co mají rádi klasickou českou kuchyni a výborné víno. Obojí najdete v "Mojí vinotéce" a v "Mojí za škraň". Nabídnou vám zde také zdravé vegetariánské a vegánské jídlo.

V průběhu Gastrofestivalu se uskuteční extrémní jedlíkovská exhibice s profesionálním jedlíkem Jaroslavem Němcem, kuchařské exhibice, živé kapely a program pro děti.

Akce je určena pro celou rodinu! Odvážnější z návštěvníků se můžou zúčastnit soutěže v pojídání hmyzu či hamburgerů na čas o zajímavé ceny.

Pro děti zde budou připraveny nafukovací atrakce, balonky, malování na obličej, tetování a pískové malovaní. Na akci srdečně zvou agentury Event Time, Všeproakci a Klub Kultury Uherské Hradiště.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image