Dnes je 23. květen 2024, svátek má Vladimír
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuality Ochutnejte svět na Gastro Brod Festivalu Vytvořit článek
Ochutnejte svět na Gastro Brod Festivalu
Redakce GastroIN - 16. 04. 2024    0 Líbil se vám tento článek?

Gastro Brod Festival se koná již tradičně předposlední dubnovou sobotu od 10 do 19 hodin. Připravte se na den plný pestrého jídla, osvěžujících nápojů a nezapomenutelné zábavy. Doprovodný program na pódiu přivítá kuchařskou show Jiřího Krále, divadelní i hudební vystoupení.

Návštěvníci se mohou těšit vůně z celého světa: Itálie Španělska, Indonésie, Řecka, Mexika i z Egypta a Ameriky. Nebude chybět bohatá nabídka úžasných burgerů od prodejců s mnoha oceněními, lokální produkty z bio farem, super pizza, plněné pečené brambory, kvašená zelenina, chilli speciality, unikátní levandulový stánek či produkty ze vzácného šafránu. Na příchozí čekají i netradiční chutě v podobě sušených červíků a masa, hmyzích specialit a pštrosího masa. A co polaská chuťové pohárky malých i velkých návštěvníků? O tyto radosti se postará churros s mléčnou čokoládou, kozí i škrábaná zmrzlina, frgále nebo trdelníky. Žízeň zažene chutné pivečko podávané z unikátního Beerjetu, domácí limonády, míchané drinky a vino od tuzemských vinařů. Ani letos lidé nepřijdou o bezlepkové potraviny. Dobroty bude možné si odnést i domů.

„Na letošní sedmý ročník Gastro Brod Festivalu jsme se snažili přinést návštěvníkům větší komfort, proto jsme oproti minulým ročníkům rozšířili počet gastro pointů. S více než 40 stánky a food trucky, které nabídnou vynikající jídlo od lokálních i mezinárodních kuchařů a restaurací, široký výběr alko i nealko nápojů, lahodné víno a pivo, bude Gastro Brod Festival lákadlem pro každého. Nově se nám podařilo nasmlouvat výborné prodejce, kteří v Brodě ještě nebyli: např. domácí lívanečky, buchtičky s krémem, nebo třeba stylový Fiat 500 upravený na pojízdnou kavárničku,“ doplnil Lukáš Lauman z pořádající agentury Backstage agency.

Zahájení hudebního programu Gastro Brod Festivalu se ujme skupina 3lo3 – tři rockoví muzikanti, kteří zahrají cover verze písní české a slovenské hudební scény. Následně se na podiu vystřídají zajímavé aktivity: kuchařská show oblíbeného Jiřího Krále, lidová tvorba od známého Dua Aramis nebo v 17 hodin rozproudí festivalovou náladu Honza Grebík s kapelou.

„Pro ty, kteří hledají zábavu i mimo gastronomické zážitky, přichází Gastro Brod Festival s bohatým programem i pro děti. Festivalové hraní, vystoupení šermířského klubu, aktivity se skauty nebo třeba divadelní představení jistě potěší každého,“ sdělila Markéta Gajdůšková, vedoucí odboru školství kultury a sportu, jenž zajišťuje právě doprovodný program.

Celý festival proběhne na louce nad Muzeem J. A. Komenského v sobotu 20. dubna od 10 do 19 hodin. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce GastroIN - před 14 hodinami
Jsme velmi rádi, že vás můžeme opět po roce vyzvat k nominacím kandidátů na Ceny Asociace hotelů a restaurací pro rok 2024. Těšíme...
Redakce GastroIN - 22. 05. 2024
Populární gastronomický festival se uskuteční v sobotu 25. května v Kyjově. Návštěvníci se mohou těšit na výběr českých food truck...
Redakce GastroIN - 20. 05. 2024
Vláda zakázala produkty obsahující látky HHC, HHC-O a THCP. Má se jednat o dočasný stav, než se podaří přijmout odpovídající legis...
Reklama   •   Koupit reklamu