Festival plný lásky, historie a jedinečných zážitků
Profilovka
20. 02. 2024.

Láskyplný, největší a jedinečný festival –⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠díky vám. To je Znojemské historické vinobraní v nové kampani pro 40. ročník, kde ukáže momenty z předešlých let na černobílých fotografiích.

“V kampani, která symbolicky startuje na svátek zamilovaných, děkujeme návštěvníkům, že s námi už po čtyřicáté vytvářejí jedinečný, láskyplný a největší festival vína v České republice,” popisuje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy pořádající Znojemské historické vinobraní.

Průvod krále Jana Lucemburského, hudební a historický program, odpočinkové zóny, edukační aktivity, vinařské mázhauzy, tržiště a rytířské turnaje představí Znojemské historické vinobraní v termínu 13. až 15. září 2024. Se 13 scénami a více jak 200 programovými body se řadí k největším festivalů v České republice. “Historický odkaz návštěvy krále Jana Lucemburského je vedle vína bezpochyby hlavním symbolem vinobraní u nás. Právě inscenace jeho průvodu je opravdu jedinečná a jsme rádi, že každým rokem přiláká kolem 80 tisíc návštěvníků nejen z různých koutů republiky, ale také z různých zemí,” říká Bohumila Beranová, místostarostka města Znojma.

Fotografie využité pro kampaň pocházejí od Zdeňka Dvořáka, který je několik let dvorním fotografem znojemského vinobraní. Právě se snímky z festivalu nedávno oslavil také úspěšné hodnocení porotou významné novinářské soutěže Czech Press Photo 2023, které jsou díky ocenění vystaveny v Nové budově Národního muzea v Praze. Fotografie postav z průvodu ve vizuálu kampaně doplňují přívlastky jako LÁSKYPLNÝ –⁠⁠⁠⁠⁠ festival pro každého, NEJVĚTŠÍ –⁠⁠⁠⁠⁠ festival vína a historie v České republice a JEDINEČNÝ –⁠⁠⁠⁠⁠ průvod krále Jana Lucemburského. Důležité je poděkování, které patří všem návštěvníkům a podporovatelům Znojemského historického vinobraní.

Program 40. ročníku láká na interprety jako je Ewa Farna, IMT Smile, Wohnout, Monkey Business, Nedivoč, The Stylist, Folklórny súbor Karpaty a spoustu dalších. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream za nejvýhodnější cenu do 30. dubna.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image